Vítejte!

26. června 2010 v 14:21 | Larisa Laršérová (навсегда мадам Бьёрндален) |  La vie de Larisa Larcher
Zdravím a vítám všechny, kteří se (ať už naprostou náhodou nebo nějakou shodou okolností) dostali na tento blog. Jsem ráda, že jste sem zavítali a doufám, že se tu budete cítit dobře a třeba se sem ještě vrátíte.

Chtěla bych se tu věnovat své největší zálibě, ruské historii. Zejména pak 19. století, kdy Ruské impérium pod taktovkou cara Alexandra II. pomalu nabíralo rychlost a pustilo se do dlouhého dohánění vyspělé západní civilizace. Alexandr byl od dob Petra I. Velikého největším ruským reformátorem. Zrušil v zemi tisíc let trvající nevolnictví a osvobodil přes 20 milionů nevolníků. Modernizoval soustavu soudů, armádu i vládní organizace. Rusko se za jeho vlády nadechlo k životu, probouzela se literatury, hudba a společenský život.
Za svou snahu dovést Rusko k Evropě Alexandr zaplatil životem. "Velké tání", jak tuto dobu nazývají ruští historici, zapříčinilo i jiné než pozitivní události. Rozbujely se kořínky revoluce, myšlenek na svobodu. Liberalizace strhla lavinu, již nešlo zastavit. Rusko ovládl teror, atentáty byly téměř na denním pořádku. Smrt dostihla státní úředníky, samotného cara a tisíce nevinných lidí. Vrcholem této vlny byl pád carského režimu v roce 1917 a nastolení bolševického režimu.

Aby tento blog nebyl příliš smutný a jednostranný (a plný nudných blábolů o historii, které nikoho nezajímají), budete si tu moci přečíst nějaké útržky z mého života. Pár neškodných žvástů, trapasů a historek :-)

Co závěrem? Snad jen to, že se zcela distancuji od všech činů ruských revolučních hnutí. Snažím se je vnímat nestranně. Zabíjení lidí se mi příčí.
Uvítám jakékoli komentáře (jen bleskovky, řetězovky a reklamy raději ne. Potom za sebe neručím). Kritiku vítám, když je vedena konstruktivně. Potom je snad cennější než jakákoliv pochvala.

Díky a mějte stále dobrou náladu!

Larisa Larcherová

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama