Vorarlbersko - Feldkirch

5. srpna 2010 v 23:51 | Larisa Laršérová (навсегда мадам Бьёрндален) |  Je suis venue, j'ai vu, j'ai écrit..
Před necelým týdnem jsem se vrátila z výletu na rakousko-švýcarské pomezí, z nádherné rakouské spolkové země Vorarlbersko. Byla to cesta veskrze poučná, přestože německy dám dohromady z jistých důvodů jen několik oplzlých nadávek, zjistila jsem, že:

- má chabá znalost francouzštiny je i přes relativní blízkost Švýcarska úplně k ničemu. Když se mi konečně podařilo zachytit správnou intonaci a vychrchlit ze sebe Bonjour monsieur, je voudrais une bière, znělo to vážně báječně a byla jsem na svůj ráčkovací výkon opravdu hrdá, ale dostalo se mi stručné odpovědi Was?!.
- Rakušané jsou příjemní a milí lidé a vůbec jim nevadí, že nosíte roztrhané džíny.
- nikde nejsou Milky. Tedy ty fialové a živé. Ty fialové čokoládové jsou všude.
- svišti jsou proradné potvory. Člověk si tak sedí v klidu na horské louce, kochá se výhledem na alpské vrcholky a ukusuje tatranku. Náhle se ozve zapískání, odněkud vystřelí svišť a sápe se po tatrance. Nedá se ničím odehnat, touha po české oplatce z něj vytvoří hrdinu. Stalo se vám to někdy? Možná jsou ve Vorarlbersku divní tatrankožraví svišti.
- všude jsou borůvky. Tisíce borůvek. Nikdo je nesbírá. Tedy až na mně a několik dalších žravých českých turistů. Jestli chcete delikátní a nefalšované borůvky, jeďte do Vorarlberska.
- rakouské pivo není tak strašné, jak se říká. Dá se pít..
- Rakušané jsou posedlí srdíčky. Narazíte na ně v každé výloze, v každém hotelovém výklenku i na ubrouscích u snídaně. Sice vypadají kýčovitě, hlavně ta růžová, ale aspoň se tu řídí heslem Make love, not war. Pravý ráj pro mé hippie kamarády.
- nepotřebujete pohorky. Mně se podařilo zlézt několik dvoutisícovek v děravých pičutkách. A nemuseli mě nést na nosítkách.


Celou dobu jsem samozřejmě fanaticky fotila. První várku obstarají fotky z historického městečka Feldkirch, které si dodneška zachovalo takový trochu středověký a pohádkový ráz.


panorama Feldkirchu

Kočičí věž

Prašná věž

řeka Ill

nábřeží Illu

bobule

hrad Schattenburg

nádvoří hraduLariska si hraje na středověkou dámu, sice připomíná spíše růžový bonbón, ale vůbec se tím netrápí :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 saša saša | E-mail | 6. srpna 2010 v 13:35 | Reagovat

No,já si nemohu pomoci a musím to napsat. K té poslední fotografii,-ještě růžového dudlíka a umlátím se smíchy.:-)Ale jinak ti to sluší.:-)
Jinak díky za pěkné vyprávění a fotografie.

2 Larisa Larisa | Web | 6. srpna 2010 v 15:25 | Reagovat

Máš pravdu, ta růžová barva je jako pro pětileté děti, ale asi to bude souviset s rakouskou srdíčkovou náladou. :-) Já osobně ji naprosto nesnáším, už jako malá jsem raději brala oblečení bratrovi, abych se vyhnula růžové :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama