Jen vzduchoprázdno..

18. prosince 2011 v 14:23 | Larisa Laršérová (навсегда мадам Бьёрндален) |  La vie de Larisa Larcher

Jen vzduchoprázdno a víc už nic..


Mám divnej pocit. Není to vyjímečně způsobeno větším množstvím vodky ani abstinenční kúrou, která nese název "Kein Start(ky)!" Zdá se mi, že kolem mě je jenom vzduchoprázdno. Mraky vzduchu, na kterej nemůžu šáhnout, ani kdybych se postavila na hlavu, a kromě toho úplnej prd. Existenční krize?

________________________________________________________________________________________________________________

Havel.. Sakra, proč zrovna on? Nesouhlasila jsem nikdy úplně se vším, co udělal. Byl to idealista. Ale taky úžasný člověk, který si zaslouží za jiné věci respekt. Pro mě je společně s Krylem symbolem Sametový revoluce. Hlavně ta jeho lidskost. Sice mě Klaus čas od času dostane některou ze svých cynických hlášek, ale Havel na mě zapůsobil jako člověk, byl za každých okolností lidský. Humanista. Jedna z mála osobností, nad kterou se většina Čechů semkne a váží si ho. Zítra na sebe hodím něco černýho.

Ale napadlo mě to. Už, jak přijel dalajláma. Asi ho chtěl ještě naposledy vidět. Stejně mě to překvapilo. Vážila jsem si ho.

Ale Klaus mluví hezky.

Sere mě to uzavírání diskuzí na idnes.cz. Aspoň pod tématem o něm. Dyť žil pro demokracii a svobodu slova.

Dokonce na lentě.ru, lemonde.fr a bbc.co.uk to jsou hlavní zprávy. Ty komentáře jsou moc pěkný. Vážili si ho po celým světě. Jako snad nikoho z naší slavný politický scény. Zůstane tu po něm mezera, zmizel symbol odporu a odboje.

Co zbyde?
Vzduchoprázdno.

Moravec se snad posral. Ten chlap je úplně bezcitnej jako nějaká kurva z blesku. Co ho hned zajímá, jaký bude pohřeb? Neuvěřitelný, co je to za hyenismus. Svoboda slova, dobře ale trochu úcty, ne? Slyšeli jsme o morálce, Moravče?

Snad už je mu dobře a dá si v klídečku cigárko někde nahoře s Olgou. Dolů ať raději nekouká, stojí za pohled tenhle bordel?

Stáhněte vlajky na půl žerdi!________________________________________________________________________________________________

Kruci, jak mizerně se po tomhle píše. To jsem chtěla psát o tolika věcech, ale přijde mi to nějaké takové banální. Srovnávat svý sračkoproblémy s Havlem. Nejde to. Musím to dát do jinýho článku. Je dost smutný, že poslední nový články začínají "Miro Šmajda odchází do důchodu!" Ale dobře. Když demokracie, tak demokracie. Každýho volba.

Odpočívej v pokoji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lorelai Hale Lorelai Hale | Web | 19. prosince 2011 v 14:31 | Reagovat

Pěkný článek, je ho škoda, vůbec jsem tomu nemohla uvěřit když jsem to prvně spatřila na novinkách, takový už je holt život :(  
A je hezké já se o něm zmiňují i v zahraničí :)

2 Ljubov Ljubov | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 17:43 | Reagovat

je to psáno trochu horkou jehlou, chtěla jsem se nějak vypsat. Ještě bych to chtěla doplnit. Třeba o názor na jeho hry. Audience se mi moc líbí.

Skoro bych řekla, že ho v zahraničí hodnotili výš než ti naši potentáti. Doma není nikdo prorokem.

Přesně. Já jsem zrovna koukala do diskuze pod jedním hokejovým utkáním a najednou vidím příspěvky RIP Vašku Havle. Tak si říkám, bože, co to má znamenat. Kouknu na idnes.cz a bezděčně jsem zařvala: "Panebože!"

No, snad je mu dobře :) Byl to sympaťák.

3 Lorelai Hale Lorelai Hale | Web | 23. prosince 2011 v 17:00 | Reagovat

Taky jsem koukala na ty diskuze, no a zhrozila jsem kolik komunistů ještě v Čechách přebývá, hrůza.
Ale u nás v městě byly stažené vlajky, což bylo pěkné, samozřejmě mi neušla dnešní minuta ticha.

4 Ljubov Ljubov | E-mail | Web | 24. prosince 2011 v 15:30 | Reagovat

Komunisti asi nikdy úplně nevymizí, idea je to dobrá, ale nedá se zrealizovat. Nejspíš na to někteří ještě nepřišli.

Naše škola nakonec vytáhla černou vlajku, sice později, ale aspoň něco.

Minutu ticha bych držela ráda, jednu jsme drželi na koncertě, ale po dvou nočních kalbách po sobě jsem potřebovala spát a když jsem se vzbudila, bylo pozdě..

Jinak, přeji veselé Vánoce! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama