Červen 2013

Mrskni do hrnce pár pankáčů a nech si zdát o Francii.. (I)

28. června 2013 v 23:08 | Larisa Laršérová |  La vie de Larisa Larcher

Mrskni do hrnce pár pankáčů a nech si zdát o Francii..Bůh se poměrně často dopouští různých krutostí, nebo přinejmenším je sleduje, ale není tak krutý, aby mě nechal imrvére v kelu.
Proto vytvořil marmeládu Saint Dalfour s příchutí fíku, aby jeden nějak přežil. A taky Radlera, jehož chuť se nejmenuje jinak než Hořký pomeranč, název skutečně koresponduje s žádanou hořkostí. Tyto dvě hmotné substance obohacené o soundtrack Captain Corelli's Mandolin, kde se vážně hraje na mandolínu, a pohled na noční ulice Štatlu způsobují, že další díl kroniky laršérismu je tu po několikadenním psaní opět pro vás k degustaci. Se vší radostí a smutkem. Nevím zatím, co ve mně převládá. Stalo se toho tak moc, mám v hlavě zmatek, vím, že to všechno už nestihnu napsat, jak chci, ale dřív to nebylo možné. O něčem se ani nechce člověku psát. Kruci práce. Aspoň jednu lžičku fíku na žal. Jdu otevřít okno, aby bylo slyšet déšť. Právě jsem zabila mola přímo na obrazovce noťasu. Merda, zůstal flek. Bastardo.

Le Bossu a neversovská chvilka mademoiselle Larisy Lacher

5. června 2013 v 15:24 | Larisa Laršérová |  Je suis venue, j'ai vu, j'ai écrit..

Le Bossu a neversovská chvilka


Byl v tom kus prokrastinace, nespavost a samozřejmě nehorázná láska k francouzskému romantismu, která mě přivedla k tomu, že by nebylo špatné si před sadomasochistickou zkouškou z morfy pustit jednou v noci Hrbáče. Pan Morfa už zřejmě chystá něco ohavného do testíčku, ale jsem naprosto v klidu. Odmítám zuřit jen proto, že ty testy jsou údajně každý termín horší a já jdu až na třetí. Když jsem slyšela, že tam prý nemá smysl ani chodit, pomyslela jsem si něco o poserech. Nekapituluju předem ani před souhrnkou, na kterou mám pět dní. Takže, pane Alighieri, nažhavte něco peprného z vašeho velkolepýho Inferna na zítřejší morfičku a pak dořešíme, co dál. A sem musím bezpodmínečně umístit recenzi na knihu, kvůli které kašlu na třetí stupeň přídavných jmen. Le Bossu.